| lifeForJesus a întrebat:

Şi ce ar folosi unui om să câștige toată lumea, dacă și-ar pierde sufletul? Sau ce ar da un om în schimb pentru sufletul său?

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nimic nu pretuieste mai mult decat sufletul omului.Din pacate, unii pun pret numai pe trupul acesta si uita ca sufletul este nemuritor.Important este unde iti vei petrece vesnicia.
Norocosule,vad ca tie nu iti raporteaza intrebarile, si eu am pus una frumoasa, dar mi-au raportat-o.Domnul sa ramana cu tine!

| lifeForJesus explică (pentru EmaS):

Amin și cu tine!
„Încă puțină, foarte puțină vreme", și „Cel ce vine va veni și nu va zăbovi.
Domnul sa te Binecuvânteze!

| Klepto a răspuns:

Si la ce i-ar folosi unui om sa incerce sa deschida o usa care nu se poate deschide pentru el, doar cu niste vorbe, stie si el ca-si pierde timpul degeaba incercand sa converteasca? Sau ce ar da Klepto sa ti se taie cablul de la net sau sa ti se friga PC-ul?

Felicitari pentru intrebarea cu nr. 69, eu ma gandesc acum la ceva urat de tot, tu sigur te gandesti la psalmul 6:9.

| lifeForJesus explică (pentru Klepto):

Domnul îmi ascultă cererile și Domnul îmi primește rugăciunea! Psalmii 6:9
Asa e! happy

Cat despre:"eu ma gândesc acum la ceva urat de tot"
In primul rând vezi de unde vine!
De multe ori noi credem ca sunt gândurile noastre, dar nu e asa.

| lifeForJesus explică (pentru Klepto):

Inca ceva:„Ce este cu neputință la oameni este cu putință la Dumnezeu."
Numai bine!

| Klepto a răspuns (pentru lifeForJesus):

Sa ghicesc, Satana aia imi baga mie in cap acele ganduri, el imi intuneca gandirea si-mi trimite ganduri pacatoase sau cu totii suntem oameni si ne vin unele ganduri in minte voluntar si involuntar?
Eu zic ca vin din mintea mea bolnava si din amitirile cand m-am uitat prima data in Kama Sutra.
Si eu am zis cu gura mea ca sunt lucruri pe care nu le-as putea face niciodata, dar ghici ce, dupa oleaca prea mult de baut, fac lucruri care n-am crezut ca sunt in stare.

| harciog a răspuns:

Mai,care puneti intrebari idioate despre religie,sinteti in primul rind siguri ca intelegeti pe deplin sensul? Am impresia ca e ca si cum vedeti pe cineva ca sapa in pamint si va duceti la el si-l opriti cu;-Domnule, aici nu gasiti apa, cu toate ca tocmai ati citit pancarda cu Sit Arheologic.Cautati-va dreacu de ale voastre si ce puteti intelege.

| DorelSudoru a răspuns:

rolling on the floorlaughingrolling on the floor1:dati-mi stupid
2:Ma pis pe avataru' tau(restul cretinilor, nu intelegeti gresit nu am zis ca ma pis pe iisus dar sa ti asa ceva la avatar e stupid)
3:Uite de aia, sa ne distramlaughing
Amin! Ne vedem in rai

Răspuns utilizator avertizat
| anutza a răspuns:

In Alchimistul e o astfel de idee la ce iti trebuies bani daca e sa mori

| Grimus a răspuns:

Daca as fi invatat in 11 nenorociti de ani de scoala despre un anume organ numit "suflet", as putea sa-ti spun ca as strange bani pentru un transplant sau as fi mai atent la stilul de viata, ca sa il pastrez cat mai sanatos.
Dupa parerea mea [de "pacatos"], sufletul nu exista. E doar un rod stricat al indoctrinarii...