| Popa_Cristian_2000_rHpO a întrebat:

Buna! Am o problema cu un card MicroSD in sensul ca nu ma lasa sa-l formatez pe motiv ca: Discul este protejat la scriere... am incercat toate chestiile posibile : sa vad daca switchul e pe lock de la cititor, din cmd, din reigistry cam tot ce am gasit pe net, pana cand am scanat sa vad de virusi... aparent windows a gasit ceva pe el dar nu ma lasa sa-i elimin sau sa pot sa fac ceva! Ce-mi recomandati sa fac?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Stergi partitia completa de pe card, dupa care faci alta, formatata FAT32.

| LanGooP a răspuns:

Idem BULA. Partitiile de card SD sunt de un anumit fel. incearca sa reformatezi cardul folosind cmd pe o partitie FAT32. Asa o sa fie citit drept un Stick