| MalinaH a întrebat:

Cand am vrut sa imi pun laptopul la incarcat, am atins un pic capatul incarcatorului de laptop si a facut scurtcircuit.Laptopul nu s-a stins dar a ramas un punct negru langa orificiul unde se conecteaza incarcatorul.Acum mi-e frica sa incerc din nou, ca sa nu stric laptopul.De ce a facut scurtcircuit si ce as putea sa fac.Am MacBook Pro 15 inch cu incarcator cu magnet.

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Poti sa verifici cu un alt incarcator! Nu cred ca e de vina faptul ca l-ai atins tu.
Oricum recomandam si o vizita la un service autorizat! Succes!
http://laptopnews.ro/service-laptop-apple.html

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cunosc acel tip de laptop dar stiu ca este indicat sa introduci prima data incarcatorul in laptop si apoi in priza, tocmai pentru a nu face scurtcircuit la laptop. Incearca asa si vezi daca mai merge, nu cred ca s-a ars ceva.

| laptopnews a răspuns:

Multumim pentru fundita! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incarcatorul nu e cu magnet, ci cu ferita, adica sa nu bage distorsiuni radio. Alta data mai intai bagi cablul de alimentare si apoi il bagi in priza. Vezi ca priza nu o ai cu impamantare, ca altfel nu face scurt-ul acela. Nu are nimic acel semn.