| Panteraa a întrebat:

E normal ca la 15 ani fara o luna si 1, 70 inaltime sa port 40 la pantofi? Mi se pare cam jenant crying Nici ca sunt inalta nu prea imi place caci se uita unii mai ciudat la mine, dar cu asta m-am mai oisnuit unpic.

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Asta e tendinta in lume. Fetele sint mult mai inalte fata de acum citiva ani. Si masurile de la pantofi s-au decalat. In SUA 42 e o marime comuna cum e la noi 38.
Esti echilibrata.
Si oricum de acum nu-ti mai creste piciorul.
De fapt nu se uita lumea la tine, tie ti se pare.
fata mea poarta 38 dar la vansi ( asa se scrie?) isi ia 40 ca sa se simta mai lejer.
Problema e doar la tine, scoate-o! happy

| Panteraa explică (pentru michelia):

Asta inseamna ca si eu ar trebui sa imi iau 42

| michelia a răspuns (pentru Panteraa):

Ia-ti nr. in care te simti tu bine. Eu port 39 la pantofi si sandale dar la cizme iau mereu 40, 41. Tot pentru lejeritate.
Nu vad de ce ar conta mai mult sa par Cenusareasa in loc sa ma simt bine stind incaltata 6 ore cu ceva.

| Panteraa explică (pentru michelia):

Ok. Mersi mult de ajutor.

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e ciudat deloc, am mai intalnit adolescenti cu nr mare la picior

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Am o vecina care face anul asta 13 ani si poarta 40 la pantofi...Ce zici de asta?

Răspuns utilizator avertizat
| AcHollism a răspuns:

Nu e nimic jenant, si eu am 14 ani si port aproape 39.Nu iti va creste mai mult de atat, nu ai de ce sa iti faci griji, e ceva normal.
Bafta!

| Deeniisaa a răspuns:

Acum e normal ca[virgula] cresti si "in picior" si in inaltime, greutate etc. pentru ca acum e varsta in care te dezvolti cel mai mult.
Nu e nimic jenant.Am colege care poarta si 42 deci e ok happy.