|

Salut, ce părere aveți despre poliția romana? Personal consider ca nu merita nici cea mai mica urma de simpatie, poliția a ajuns sa fie din ce în ce mai fascista (la fel ca în SUA) ceea ce nu e deloc ok, la care mai punem și legile care sunt incredibil de aspre și nedrepte pentru o societate corecta care crede în Dumnezeu. Cel mai rău e faptul ca se victimizează cu toate ca victimele sunt de fapt altele.

14 Raportează Evaluează
14 răspunsuri:
| a răspuns:

Consider gresita generalizarea, ca peste tot sunt si oameni buni si corecti in politie si nu este deloc fascista. Asa o pot considera doar infractorii, eventual si inadaptatii, persoanele corecte n-au de ce sa se teama.
Esti cumva infractor sau inadaptat?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru Ioandelasal):

Nu sunt nici una nici alta poate doar mai pacifist din fire,dar adevărul e ca legile sunt incredibil de aspre și de cele mai multe orii nedrepte, pana și oamenii bunii și drepții ajung de cele mai multe orii la concluzia asta, poliția este Fascista exista multe cazuri în care poliția își bate joc de simplii cetățeni, nu sunt de acord ca un hoț sa fie umilit și sa i se distrugă imaginea și demnitatea punanduise catușe, oamenii și-au format o părere greșit despre închisoare un hoț care ajunge la închisoare nu se va schimba în bine ba chiar din contra nu va face nimic altceva decât sa îi nască un sentiment de ura și răzbunare, oricine are dreptul la o a doua șanse indiferent de fapta comisia.

| a răspuns (pentru Andreitomas21):

Saracii! Asa este! Sa nu fie incatusati, sa nu-i atinga nici cu o floare ca sunt ca niste mimoze hotii astia. Ei sunt cei buni si politistii cei rai. Bravo! Asta da logica! Ia spune-mi unde stai sa vin sa-ti fur si eu ceva si apoi sa nu ma reclami la politie ca ma incatuseaza aia! Doamne fereste!

Sa fie umilit? Sa i se distruga reputatia? Pai nu i s-a distruz nimic. Dincontra, i s-a marit reputatia de hot. Muncind cu sarg poate ajunge pe locul intai! laughing

Sunt tare curios ce-ai face tu dupa ce ai fi victima, a unui furt, batai, etc. Sa fii pacifist nu inseam, na sa accepti prostiile altora, doar sa fii tu corect si sa militezi ca si ceilalti sa fie.

| explică (pentru Salontanul):

Deci după părerea ta, legile sunt foarte bune și blânde? nu e deloc ok ca un hoț (la prima abatere) sa i-a 10-15 anii de închisoare sau 15 anii pentru evaziune fiscala, oricum închisoarea nu va rezolva nici o problema cu ce ma încălzește pe mine ca cel care ma furat face 10 anii de închisoare? cea mai buna soluție ar fi internarea acestor „infractorii" în niște centre speciale pentru reabilitarea lor în societate și consiliere psihologica, spre surprinderea ta am fost și eu de câteva orii victima unor jafuri dar nu m-am plâns asta e viața, e totuși o pierdere ca PSD nu e lăsat sa facă ceva pentru țara asta cel puțin pe partea legata de legile justiție Păcat de Liviu Dragnea ca a ajuns sa fie terfelit așa în public și băgat la închisoare pe nedrept.

| a răspuns:

Intrebarea e pusa la misto nu?

| explică (pentru suntserios):

Nu,asta e părerea mea personala.

Deci esti doar un troll pe aici pe site

| a răspuns:

Legile nu sunt de loc aspre; daca te omoara cineva din culpa, fara premeditare de abia ia vreo trei ani, un sofer suveran individual merge de o viata fara permis, punand viata oamenilor in pericol si de abia acum a luat si el o amenda de 4000 lei, legile sunt prea usoare dupa gustul meu, dar nu ma plang, daca asa le vor oamenii, asta e. Ce treaba are politia cu legile? Legile sunt votate in parlament, sunt publice, toate, caci altfel ar fi nule de drept, si se aplica in tribunal. Politia doar iti primeste plangerea, iar daca prin abuz nu ti-o primeste, o faci la Inspectorat sau la Procuratura.

| explică (pentru minrest):

Persoanele suverane nu ar trebui sa fie obligate sa plătească amenzii sau mai rău sa fie băgate la pușcărie, statul nu ar trebui sa aibă nici un drept asupra unei persoane suverane (Fința vie), Legile sunt făcute de către stat dar sunt aplicate brutal de către poliție.

Pai si eu sunt persoana suverana si am sa vin sa te calc in picioare. Sa vedem iti convine? Voi ganditi cand scrieti asemenea idei?

| a răspuns:

Hei, You! Vorbești de parcă ai fi închis acum TV-ul și nu îți dai seama că te-a scrântit la creier.

| a răspuns:

Legile sunt aspre? In unele tari arabe daca furi un mar din magazin iti taie mana si tu crezi ca la noi sunt aspre? laughing Politia nu e fascista, sunt exceptii si ofiterii cu prea mult zel/ propriul interes gasesti oriunde.