|

Buna! Oamenii buni ce faceti sa nu mai fiti tristi? Cum reusiti sa faceti fata? Sa fiti echilibrati psihic.Lucrez 12 cu 24 si 48 de ore sunt libera si vand franta de oboseala.La varsta mea de 30 de ani dorm de pe la 08:00 pana pe la 15:00.

12 Raportează Evaluează
Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| a răspuns:

Ce meserie practici pe timp de noapte de esti asa franta de oboseala?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru mgtow):

Agent de paza la o firma.

| a răspuns (pentru alondrakiss):

Am lucrat in asemenea domeniu,am lucrat si in magazin, si in post mobil, si dispecer... happy ideea e sa fi tare pe psihic, te doboara mental, fizic nu prea ai nimic, dar de multe ori vi mai obosit ca unu care da la baros 8 ore.Cine stie, cunoaste happy Ideea e ca trebuie sa stii ce e de tine, si ce nu e de tine. Sunt posturi bune, si posturi proaste, dar daca esti cu capu pe umeri reusesti sa gasesti o portita peste tot.Nu multi pot lucra ca paznic.Nu sunt toti facuti sa stea atatea ore, multi o iau razna, alti sunt indiferenti.Pentru tine nu e paza, gaseste altceva of

| a răspuns:

Sport, citit și ascultat muzică, dacă îmi lipsește unul din lucrurile astea parca o iau razna, mă ajută să mă relaxez și să mă simt bine.

| explică (pentru iLuis):

Ideea e ca ies pe afara si fac miscare.Dar nu prea pot sa stau mult in picioare ca imi vine sa ma asez.

| a răspuns:

1. Aș începe cu bunafuncționare a creierului.
Bei destulă apă?
Vizionează asta.
https://www.youtube.com/watch?v=ESBHeyf0bNI

| a răspuns:

Încearcă să îți investești timpul și să construiești emoțiile in jurul unui lucru trainic, care îți aduce bucurie, plăcere. De exemplu, eu plănuiesc să adopt un copil (că exemplu; atunci când voi veni obosita de la lucru, oricât aș fi de franta îmi va creste inima când îl voi vedea cum mănâncă, atunci când îl voi ajuta la teme și când va zâmbi). Daca încerci să acoperi emoțiile, nu tine mult și vei avea nevoie tot timpul de experiențe noi.

| a răspuns:

Schimba jobul. Te-a dat programul peste cap. Normal ca esti praf psihic.

| a răspuns:

Joaca-te jocuri pe calculator sau telefon, vizioneaza filme sau seriale, deseneaza, asculta muzica, citeste, gaseste-ti un prieten (asta daca nu ai) etc.

| a răspuns:

Salut,pai in primul si in primul rand trebuie sa gasesti care sunt acele surse ce iti genereaza aceste sentimente de tristete. Daca lucrul este cel care te epuizeaza trebuie neaparat sa il schimbi, si sa gasesti unul care sa nu te epuizeze atat de tare. Oricat de mult nu ai incerca sa eviti aceste sentimente prin diferite activitati, nu vei reusi sa scapi astfel de ele pentru totdeauna, ele isi vor face din nou simtita prezenta.Pana sursa lor nu este eliminita, ele nu vor disparea niciodata.Trebuie sa intelegi ca linistea inerioara este mult mai importanta de cat lucrul si banii, iar toti banii pe care-i vei aduna nu vor fi niciodata de ajuns pentru a recupera timpul, sanatatea si nervii pierduti.Dar daca nu doar lucrul este problema, trebuie sa meditezi asupra celorlalte probleme din viata ta si sa le gaseste solutii, doar astfel vei putea deveni fericita.

| explică (pentru qwertpro):

Am nevoie de banii pentru a ma intretine! Si ma ia o stare de panica uneori ca daca gresesc.Plec de la premiza ca o sa gresesc.

| explică:

Plus cand este tura de noapte ma ia un somn.Incerc sa inchid ochii cate putin dar nu ca au grija colegii sa ma trezeasca cu cate un mesaj in statie.Tresar si simt un tremurat in corp.Mentionez ca nu beau cafea...