|

De mai multe ori mama mea mi-a spus ca daca nu termin anul cel putin cu media 9 ma v-a pune sa imi fac nevoile in scutec. Nu am bagat prea tare de seama dar se pare ca vorbea cat se poate de serios. Cum as putea sa o fac sa renunte la pedeapsa? Nu am de gand sa depun plangere pentru ca nu vreau sa ajung prin tribunale, orfelinate, pe la familii si mai rele sau cine stie ce.

5 Raportează Evaluează
5 răspunsuri:
| a răspuns:

Să îi spui așa.
Nu se poate învăța la comandă și forțat. Nici tu nu poți.
Și că, o pedeapsă dezonorantă ca aceea cu scutecul dezonorează și pe cel ce o aplică.
Și că. Amenințarea cu o pedeapsă dezonorantă nu te poatr ajuta în nici un mod să înveți mai bine.
Să îi spui asta acum, imediat ce repetă amenințarea.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Psiholog de ambele parti.

| a răspuns:

„Amice", să fac și eu greșeli de ortografie ca și tine, duo la psiholog pe mama ta.
Dacă ția pus scutec, bravo, felicitări! laughing
*greșelile de ortografie din acest răspuns au fost făcute intenționat*

| a răspuns:

De ce spui "se pare ca vorbea serios"? Ti-a pus deja scutec? Suuuuper! I like your mother! Daca te pune sa-ti speli scutecul, atunci vei invata rapid cand se scrie "v-a" si cand se scrie "va". Pana atunci, mai va! Si lasa vrajealaaaaaaaa

| a răspuns:

In primul rand, se scrie va* pentru ca indica o acțiune la viitor.
In al doilea rand... Frate, cati ani ai? Înțeleg ca a venit vacanta și poate unii se plictisesc, dar puteai găsi și alt loc unde sa faci mișto.
In fine, dacă e adevărat ce ai scris, mama ta are nevoie urgent de un psiholog.